Barbórka 2021 – Życzenia

Barbórka 2021 – Życzenia


Drodzy Górnicy!

Przyjmijcie wyrazy szacunku za Waszą ciężką, ofiarną
i niebezpieczną pracę, związaną z wydobyciem węgla.

Barbórka jest świętem, które wyraża szacunek dla wysiłku górników i uznanie dla etosu pracy, nieodłącznie związanego z górnictwem. To również jedna z najpiękniejszych polskich tradycji.

Życzę bezpiecznej, dającej satysfakcję pracy, górniczego szczęścia i wszelkiej pomyślności dla wszystkich Górników, pracowników kopalń i ich Rodzin.

Księże Proboszczu,
w imieniu Stowarzyszenia Gwarek Brunatny, wszystkich górników i ich rodzin, dziękujemy za sprawowanie Eucharystii i wygłoszone Słowo. Górnicy zawsze stali na straży wartości jakimi są wiara, rodzina, ciężka praca dla wspólnego dobra. W tej niebezpiecznej i trudnej pracy uciekamy się do opieki Boga, z którym spotykamy się w Eucharystii. Dlatego dziękujemy za Twoją ważną dla nas posługę.

Dziękujemy także za obecność pocztom sztandarowym Gminnego
Klubu Honorowych Dawców Krwi oraz Stowarzyszenia Górników Gminy
Kleszczów ,,Gwarek Brunatny’’. Władzom samorządowym za wspieranie
tradycji górniczych. Dyrekcji oddziału Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, która od 21 lat jest obecna w tej świątyni, oraz wszystkim zebranym w tym ważnym dla nas dniu stajemy u boku naszej Patronki, Św. Barbary, aby wypraszać potrzebne łaski.
Życzę wszystkim, aby w tych trudnych czasach praca zawodowa przynosiła jak najwięcej zadowolenia i jak najmniej problemów, a koleżankom i kolegomemerytom dużo chęci i siły w realizacji planów i marzeń.
SZCZĘŚĆ BOŻE.

Z wyrazami szacunku dla wszystkich Górników –

Zarząd Stowarzyszenia „Gwarek Brunatny”.

Inne

Partnerzy

© Gwarek Brunatny . All Rights Reserved.
 
Background
Color scheme